Pohár rozhlasu 2011

Autor: Jaroslav Urban <urbanovi.p@quick.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 10. 05. 2011

Nejlepší byla starší děvčata

V letošním roce probíhá již 43. ročník Poháru Českého rozhlasu v atletice žactva.
V této soutěži bylo našim největším úspěchem 2. místo družstva mladších žákyň v pořadí vesnických škol České republiky v roce 1996.

Atleti závodí ve dvou kategoriích /mladší a starší/, v šesti disciplínách /60m-výška- dálka-míček nebo koule-vytrvalý běh-štafeta/. výsledky se bodují a vyhrává škola s nejvyšším počtem bodů !

Okresního kola se letos 9. a 10. května v Nymburce zúčastnilo 15 škol bývalého okresu Nymburk.
Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo starších dívek, které obsadilo 2. místo. Mladší byla sedmá, starší i mladší kluci osmí.
V kategorii vesnických škol jsme byli ve všech 4 kategoriích mezi nejlepšími třemi.
V jednotlivých disciplínách /až 45 účastníků/ jsme obsadili 12 x místo na stupních vítězů, z toho 4 x 1. místo / Juričová - 60 m a 3 x štafeta 4 x 60 m/

Všem děkuji za dobrou reprezentaci školy.