Granty 2014

Autor: Jindřich Domín <jdomin@volny.cz>, Téma: Finance, Vydáno dne: 12. 05. 2014

Důležitý zdroj financí

Činnost naší školy je financována dvěma hlavními přispěvateli: krajským úřadem a městysem Kounice, který také provádí ve škole pravidelný čtvrtletní audit. Občas pomohou větším darem sponzoři, často drobnými dary rodiče našich žáků.

A pak je tu jeden nevyzpytatelný a diskutabilní zdroj peněz - granty neboli dotace.
Díky penězům z grantů jsme v nedávné minulosti mohli zaměstnávat psychologa, rozdělovat některé vyučovací hodiny, vybavit školu moderní technikou, vybudovat sportoviště kolem školy.

Pro příští školní rok se znovu pokoušíme získat peníze v několika oblastech:

• Školní logoped, speciální pedagog, psycholog (schváleno)
  • Asistent pedagoga (schváleno)
  • Sada tabletů - přenosná moderní počítačová učebna (schváleno)
  • Rozšíření systému kroužků, dělených hodin a doučování (schváleno)
  • Notebooky pro učitele (žádost)
  • Mantinely a oprava plotu kolem školního hřiště (žádost)
  • Výchovné programy pro žáky "Zdravý start do života" (schváleno)
  • Proškolení učitelů v oblasti IT (schváleno)
  • Stavba multifunkční haly (žádost městyse Kounice)

Pět žádostí již máme schváleno, další zatím procházejí výběrovým řízením. Něco vyjde, něco ne. A také se říká: Kdo nic nedělá, ten nic nezkazí. Tím se ale neřídíme a i když se občas něco nepovede, stálým cílem je školu vylepšovat a udržovat na úrovni. A evropské i státní granty (o jejichž principu a výsledném dopadu na společnost se dá polemizovat) jsou v současné době dobrým pomocníkem.