Stavba haly

Autor: Jindřich Domín <jdomin@volny.cz>, Téma: Archiv, Vydáno dne: 05. 02. 2015

Problémy s tělocvičnou

Naše škola je poměrně nová, přístavba je zbrusu nová, ale jedna věc k dokonalému zázemí chybí. Je to tělocvična. Místo ní využíváme sokolovnu vzdálenou několik set metrů a hřiště s umělým povrchem, které máme hned u školy.
V roce 2009 nechal zřizovatel zpracovat projekt nové multifunkční haly, která by stavebně navazovala na školu a sloužila přes den k výuce tělesné výchovy a v odpoledních a večerních hodinách veřejnosti. V současné době bude zastupitelstvo rozhodovat o tom, zda toto dílo realizovat.
Jako ředitel školy dobře vím, že je v zájmu žáků i jejich zákonných zástupců novou halu postavit a tuto stavbu podporuji. Sám jsem ji dlouhá léta v zastupitelstvu prosazoval a byl jsem jím pověřen, abych vypracoval zadání pro projekt a s projektantem spolupracoval. Zároveň s touto stavbou ale považuji za neméně důležité zachovat v areálu školy hřiště s umělým povrchem, které se osvědčilo jako prvotřídní plocha pro pohybové aktivity na čerstvém vzduchu, škola jej celoročně využívá a bude využívat i po postavení nové haly.
Rozhodování zastupitelstva bude nelehké, jde o dost peněz...