Africká mozaika

Autor: Šárka Bielaková <obielak@volny.cz>, Téma: Žáci, Vydáno dne: 22. 02. 2015

Putování Afrikou s cestovatelem Tomášem Kubešem

V úterý 17. 2. 2015 jsme u nás ve škole přivítali cestovatele Tomáše Kubeše. Přes počáteční technické potíže (a mnoho neúspěšných pokusů o jejich odstranění) nakonec vše dobře dopadlo a my se mohli zaposlouchat do opravdu poutavého a občas i napínavého vyprávění o životě v tropické Africe. Vše bylo doplněno krásnými dokumentačními fotografiemi a krátkými filmovými ukázkami. Nad některými zůstával rozum stát...

Pro nás, obyvatele civilizovaného evropského státu, je opravdu mnoho věcí naprosto nepředstavitelných, ať už se jedná o životní podmínky, hygienické návyky, mezilidské vztahy, náboženské rituály, pracovní morálku, bezpečnostní situaci apod. A přesto po besedě mnoho z nás popadla touha vidět vše na vlastní oči, jen tak, s batohem na zádech. Přestože Afrika může být sice pro Evropana občas dost nebezpečná, zároveň je však neuvěřitelně krásná a zčásti stále ještě nepoznaná. A kolik takových míst dnes na světě zbývá?

Africká mozaika