Ohlédnutí za lyžařským výcvikem 2018

Autor: Šárka Bielaková <obielak@volny.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 28. 01. 2018

S prvními fotografiemi!

Letošní lyžařský výcvik se již tradičně uskutečnil v Krkonoších na Černé hoře. Sněhové podmínky byly letos víc než skvělé, takže lyžování jsme si opravdu užili! Neodradila nás ani častá mlha, ani sníh, který se nám neustále sypal za krk.

Ačkoli jsme měli mezi sebou několik začátečníků, všichni během pár hodin bezpečně zvládli základy sjezdového lyžování a pak už společně s ostatními poctivě pracovali na zlepšení své lyžařské techniky. Ti zdatnější se letos podívali na velké sjezdovky nejen na Černé hoře, ale i v Peci pod Sněžkou, méně zdatní trénovali na mírnější sjezdovce s názvem Sporty pod Sokolskou boudou - u chaty nás bohužel letos zradil (až na první den výcviku) rozbitý vlek. Díky tomu jsme si letos mimo jiné vyzkoušeli, že do kopce se dá jít i po svých... Nezůstalo jen u sjezdování, naplno jsme otestovali také běžky. Kvůli přívalu nového sněhu jsme si občas museli stopy vyšlápnout sami, o to větší to ale zase byla legrace.

Večery patří vždy přednáškám, společné i volné zábavě. Kromě oblíbené diskotéky a hraní tradičních seznamovacích her jsme letos zhlédli zajímavý (a hodně dojemný) film Everest.

Co ještě dodat... Ráda bych poděkovala všem zaměstnancům Černé boudy, kteří se o nás opravdu úžasně starali, mým kolegům ze škol v Dymokurech, Libici nad Cidlinou a Křinci za úžasnou spolupráci a hlavně mému kolegovi Harrymu za neustále dobrou náladu, kterou rozdával na všechny strany. Největší poděkování ale patří našim žákům za zodpovědný přístup, slušné chování během celého kurzu a příkladnou reprezentaci v závěrečných závodech (hlavně holky pěkně trápily konkurentky z ostatních škol)! Navíc letos žádní naši žáci - byť jsem mezi nimi měla své favority - nefigurovali na listině největších čuňátek v bodování pokojů. A abych nezapomněla - děkuji ještě tam nahoru, že se za celý týden nikomu z celkem 82 žáků nestal žádný úraz!

Na závěr přidávám pár fotografií. Pokud získám další od ostatních kolegů, určitě je tady brzy najdete!