Zdravá svačina

Autor: Vendula Dovole <vendula.dovole@post.cz>, Téma: Akce, Vydáno dne: 19. 05. 2018

Prvňáčci připravili zdravou svačinu pro celou školu.

Děti z 1. A a z 1. B připravily v pátek zdravou svačinu pro děti z celé školy. Deváťák Matyáš to s plnou pusou dobrot komentoval slovy: "To je fakt boží akce." ... a měl pravdu.

V rámci projektu Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol dostali prvňáčci celou bednu zeleniny, ovoce a také různé druhy sýrů. Rozhodli se, že zkusí připravit zdravou svačinu a nabídnou ji ostatním žákům školy. Jejich záměr se jim vyvedl velmi dobře - připravili chleby namazané máslem a obložené salátem, bílou ředkví a rajčaty a vyrobili jednohubky z ovoce a sýrů a melounové kostky. Že z připravené svačiny nezůstal ani drobeček, se můžete přesvědčit ve fotogalerii.