Den dětí

Autor: Dagmar Sedláková <sedlakova.dasa@seznam.cz>, Téma: Zábava, Vydáno dne: 02. 06. 2018

Projdeme se republikou

Když se v pátek po obědě spustily z nebe provazy vody, vypadalo to, že budeme muset dětský den hodně omezit, nebo dokonce přesunout na jiný den. Naštěstí se počasí umoudřilo, tráva včas oschla a vše šlo podle plánu.
Celý program zahájily svým vystoupením mažoretky z Lysé nad Labem a hudební skupina pana Čepičky. Na děti pak čekalo 10 stanovišť s různými úkoly, někde se sportovalo, jinde tvořilo. Pro lepší orientaci nakreslily děti z mateřské školy plán celé trasy. Do akce jsme se snažili promítnout letošní 100. výročí vzniku naší republiky, takže se děti na cestě setkaly s českým lvem, státní vlajkou, královskou korunou i jablkem, lipovým lístkem a všudypřítomnými státními barvami. Za splnění úkolů získaly razítka, za která dostaly sladkou odměnu. Na závěr si užily řádění v pěně, kterou pro ně připravili místní hasiči.
Veliký dík patří dětem ze základní školy, které pomáhaly na jednotlivých stanovištích. Byli to: Kája Čepelová, Kája Judasová, Kája Gigante, Kája Urbanová, Monča Pokorná, Verča Sedláková, Anet Rajtmajerová, Natka Reitzová, Déňa Kalinová, Honza Janeček, Eliška Kinclová, Míša Lisá, Honza Stejskal, Dan Lange, Maty Procházka, Šíma Suchan, Filip Hrůza, Marťa Kyselová, Lucka Judasová, Kája Dobrovolná, Máťa Čepela, Tom Turek, Lucka Fadrhoncová a bývalé žákyně Anička Martínková a Ali Adamcová. Všichni si vedli výborně a zaslouží velkou pochvalu!