Vzdělávání

Čtenářské soutěže na 1. stupni

Chyť si svého knihomola, Balónková soutěž, Staň se světákem

"Paní učitelko, přečetl/-a jsem další knížku." Který učitel českého jazyka by nezajásal, když uslyší tuto větu od žáčka nadšeného ze svého dalšího čtenářského úlovku.
Děti dnes čtou málo a většina pokud nemusí, tak nečte vůbec. Stále řešíme problém, jak jim ukázat, že knížky (ve srovnání s počítačovými hrami) nejsou jen nudné a nezáživné, ale že jim mohou dát mnohem víc, než si děti myslí.
Na prvním stupni se všechny děti III. - V. třídy účastní čtenářských soutěží ve svých třídách.
III. Chyť si svého knihomola
IV. Balónková soutěž
V. Staň se světákem
Během celého roku si zapisují přečtené knihy do čtenářských deníků, prezentují je ostatním ve třídě a získávají symbolické knihomoly, balónky (ty se pak promění v opravdové) a kufry. V lednu jsme vše spočítali a vyhlásili jsme vítěze soutěží za 1. pololetí.

výsledky:
III. třída:
Nejlepší čtenáři:
Alex Gajdasz
Tomáš Procházka
Lucka Bielaková
Markéta Polanecká
čtení

IV. třída:
kategorie jednotlivci - Denisa Lisá
kategorie dvojice - Nikola Dosedělová a David Tichý
speciální kategorie "Ali" - Alice Adamcová 121 knih

V. třída:
1) Nikola Lisá 11 knih
2) Iveta Pavelková 10 knih
3) Nikola Gajdaszová a Klára Kunešová 4 knihy

Ve druhém pololetí opět sbíráme čtenářské trofeje a na konci roku zase vyhlásíme úspěšné čtenáře. Ať trávíte více času u knížek než u počítače přejí Mirka Roudnická, Šárka Bielaková a Dáša Sedláková. Těšíme se na vaše prezentace.

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 27. 02. 2009 | 5016 přečtení | Počet komentářů: 380 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]