Dravci očima třeťáků

Slohové práce o "Letové ukázce dravců"

PŘEHLÍDKA DRAVCŮ

dravci Dne 6. 5. jsme byli na přehlídce dravců. Viděli jsme dvě skupiny dravců – noční a denní. Jako první nám ukázali káně lesní, které se jmenovalo Magda, některé děti si mohly vyzkoušet práci sokolníků. Potom nám představili sovu pálenou, kterou jsme si mohli i pohladit.
Měli tam ještě hodně druhů, např. sovici sněžnou, jestřába (samce i samici), výra velkého a také orla bělohlavého. Některé paní učitelky si mohly zkusit výcvik výra velkého. Sokolníci nám řekli, jaké má orel bělohlavý rozpětí křídel a kolik váží. Pan sokolník nám také řekl, že jejich orel je teprve jednoroční mládě. Bílé peří na hlavě a na ocase mu naroste až za osm let.
Někteří lidé si myslí, že pírka na hlavě výra velkého jsou uši, ale není to pravda, jsou to pírka, kterými se dorozumívají. Dva ptáci, káně Ruda a jestřáb Máňa, neuposlechli a uletěli na stromy. Dohromady tam bylo přibližně deset dravců. Občas poprchávalo, jinak bylo krásně, moc se nám ukázka líbila. Nejvíce se nám líbil orel bělohlavý, a tak jsme o něm psali. Víte, že sova nehouká, ale vydává spoustu jiných zvuků?

Autoři: Alice Adamcová a Mario Gajdasz, III. třída

UKÁZKA DRAVCŮ

V úterý 6. 5. jsme se zúčastnili akce "Ukázka dravců".
Pan sokolník s kolegyní nás pěkně přivítali a ukázali nám, jak létají dravci. Např. orel bělohlavý byl jedním z největších dravců, které jsme mohli vidět. Rozpětí křídel má až dva a půl metru. Bylo to prý jednoroční mládě.
Dále se představil výr velký, má takové patrné růžky a většina lidí se domnívá, že to jsou uši, ale ve skutečnosti to tak není! Jako další na řadě byla sova pálená. Loví myši domácí. Sovy se naučily otáčet hlavu o třičtvrtě kolečka na každou stranu a v noci vidí stokrát lépe než my lidé. Pak následoval puštík obecný. Má černé oči a velmi hebké krásně zbarvené peří.
Všichni dravci jsou lovci a předvedli nám, jak umí létat pro kořist. Moc se mi to líbilo.

autorka: Denisa Lisá III. třída

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 16. 05. 2008 | 2405 přečtení | Počet komentářů: 243 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]