Další

Exkurze do Toulcova dvora – 1. A

Po stopách zvířat

Exkurze do Toulcova dvora – 1. A V úterý 22. listopadu jsme navštívili ekologické centrum, kde jsme měli objednaný program s názvem „Bude zima, bude mráz“. Program byl zčásti realizován v učebně, kde si děti společně s lektorkou zahrály pohádku o zvířátkách žijících v lese a na poli. Prostřednictvím dramatizace se děti dozvěděly, co dělají zvířátka v zimě, která zvířátka v zimě spí a se kterými se můžeme v zimě potkat. Další část programu byla ve venkovních prostorách centra, jehož součástí je i les. Zde děti poznávaly stopy zvířat a hledaly v přírodním terénu pobytová znamení. Na závěr jsme se opět vrátili do tepla učebny a děti si vyplnily razítky svůj stopařský zápisník, který jim při procházce v lese pomůže poznávat stopy nejznámějších lesních zvířat. Získané informace si děti zopakovaly i v předmětu prvouka v tématu - živočichové v zimě.

[ Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Alice Mučková | Vydáno dne 14. 12. 2016 | 2270 přečtení | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]