Informace MŠMT k jednotné přijímací zkoušce na střední školy

MŠMT a Cermat vydaly sadu informačních a podpůrných materiálů k jednotným přijímacím zkouškám na střední školy.

Citováno z www.msmt.cz:

„Jednotné přijímací testy nebudou obsahovat nic, co by bylo nad rámec RVP ZV pro jednotlivé ročníky vzdělávání. K jejich úspěšnému absolvování by proto mělo stačit dobré zvládnutí učiva základní školy ve vzdělávacích oborech Český jazyk a literatura a Matematika a její aplikace,“ říká ředitel Cermatu Jiří Zíka. Specifikace požadavků k jednotlivým testům jsou součástí tzv. Bližších podrobností k organizaci jednotné přijímací zkoušky a jsou ke stažení na www.cermat.cz.

Pro seznámení se s formální i obsahovou stránkou zkušební dokumentace je možné navštívit webové stránky Cermatu na adrese www.cermat.cz, kde jsou v záložce Jednotná přijímací zkouška – Testová zadání k procvičení k dispozici ilustrační testy i testy z řádných termínů pokusných ověřování organizace přijímacího řízení, společně se záznamovými archy, do nichž uchazeči zapisují své odpovědi, a klíči správných řešení pro jednotlivé úlohy.

Další ilustrační testy pro jednotné přijímací zkoušky 2017, včetně vzorově vyplněných záznamových archů, budou zveřejněny 8. 2. 2017. Středním školám budou pro jejich potřebu zpřístupněny alespoň o čtrnáct dnů dříve. Informační materiály byly poskytnuty všem středním i základním školám a jsou zveřejněny v oficiálních informačních zdrojích Cermatu a MŠMT způsobem umožňujícím dálkový přístup.

„Cermat upozorňuje, že neručí za věcnou ani formální správnost informačních materiálů a různých podpůrných aktivit, včetně různých přípravných testů, konaných jinými, převážně soukromými subjekty. K získání relevantních informací je třeba se obrátit na oficiální informační zdroje,“ dodává Jiří Zíka.

Více informací a odkazy na zkušební testy naleznete zde.

[ Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 11. 12. 2016 | 1756 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]