Vzdělávání

Modelářství

Volitelný předmět

Mezi pevně stanovenými povinnými vyučovacími předměty figurují i tzv. povinně volitelné předměty. V naší škole si žáci 7., 8. a 9. ročníků mohou zvolit předmět Domácnost, Modelářství, Německý jazyk nebo Počítače. Největší zájem je o posledně jmenované Počítače. Kapacita odborné učebny je ale omezená, a tak se nedostane na všechny zájemce. Přednost dostávají deváťáci. Modelářstvi, Domácnost a Německý jazyk jsou tak doménou sedmáků a osmáků.

Modelářství se tak zúčastňují převážně mladší žáci. Z prostorových důvodů nestavíme funkční modely letadel, lodí, silničních či železničních vozidel, ale nefunkční plastové makety, tzv. kity. Nejčastěji naši modeláři staví makety letadel od nejstarších až po současná, nechybí ale ani lodě, automobily, motocykly, tanky atd.

Stavebnice, lepidla, barvy a další nutná výbava nejsou levnou záležitostí. Přesto mají mnozí žáci už nejeden vlastnoručně postavený model na který mohou být právem pyšní.

Přejeme si, aby i druhé pololetí přinášelo dětem pocit úspěchu a radost z pěkných modelů. To ovšem nejde bez rodičů, kteří tuto činnost dětem financují. Jim patří dík. Bez nich by Modelářstvi v naší škole být nemohlo.

[ Autor: Karel Havlíček | Vydáno dne 04. 02. 2008 | 2129 přečtení | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]