Noc s Andersenem

9. ročník Noci s Andersenem

NOVÉ FOTOGRAFIE!

V noci z pátku na sobotu proběhl na naší škole již 9. ročník Noci s Andersenem. Tématem letošního ročníku byli hrdinové nejen v dětských knížkách. Za celou noc jsme potkali takových hrdinů hned několik, a ještě jsme se navíc dozvěděli spousty nových informací.

Setkali jsme se s Filipem - klukem, jenž přerušil skvěle rozjetý cyklistický závod proto, aby pomohl jednomu z fanoušků, který během závodu utrpěl závažné zranění. Filip byl za tento čin oceněn vítězstvím v anketě Dětský hrdinský čin roku a o jeho záslužném skutku se psalo i v novinách. Dalším hrdinou, který s námi trávil noc, byl Jakub z knížky Roalda Dahla Jakub a obří broskev. Kuba nás pěkně napínal. Nechtěl nám prozradit, jak jeho příběh skončí. Netrápilo nás to ale dlouho - ve skupinkách jsme si konec knížky dotvořili sami.

Jenže jak vůbec vznikne taková knížka? No, není to nic lehkého. Nám s tím naštěstí pomohli dva poslové z minulosti, kteří nám o vzniku a vývoji knížek povídali. Hrdinou se té noci stal každý z nás - ono totiž dojít v noci (pouze za svitu svíček) do klášterní knihovny a podepsat se pod dohledem tajemného mnicha na společný pergamen, není nic pro slabé nátury. Ale když my jsme nutně potřebovali získat tajné indicie pro naše skupiny a jinak to bohužel nešlo. Naštěstí jsme se hned na začátku noci v rámci společných her přesvědčili, že táhneme za jeden provaz, a že se jeden na druhého můžeme spolehnout.

Děkujeme všem maminkám za dobroty, které nám napekly k snídani, a všem zúčastněným, kteří s námi do toho i letos šli.

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 11. 04. 2016 | 1709 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]