Knihovna

Noc s Andersenem 2009

Čtení a spaní ve škole - v naší škole druhý ročník.

Velké uznání a poděkování Mezeře, učitelkám naší školy a dvěma žákyním deváté třídy za zorganizování tak úspěšné, zábavné a prospěšné akce, jakou byla letošní Noc s Andersenem.
Jsem rád, že se v Kounicích k nadšencům jako jsou vedoucí kroužků, trenéři, rybáři, někteří Sokolové a hasiči v posledních letech připojili další lidé, kteří jsou ochotni pro děti něco udělat i mimo školní výuku a věnují tomu svůj volný čas.
Pro tyto aktivity bude naše škola vždy otevřená.

Škoda jen nepříjemného zakončení: děti odcházely většinou bez rozloučení, rodiče si je odváděli (až na několik málo vyjímek) bez slova uznání a bez poděkování.

Foto Mezera:

Souhrnná zpráva:

Organizátoři: Mezera o.s., ZŠ Kounice

Partneři: Městys Kounice

Externí hosté: divadelník Josef Jelínek, houslistka Zuzana Roudnická

Místo konání: ZŠ Kounice

Datum konání: 3.4.2009 – 4.4.2009

Počet účastníků: 53 dětí, 11 dospělých, 2 žákyně ZŠ

Doprovodná akce:

 • prezentace projektu Sluníčkový den – podpora pěstounských rodin a dětí z dětských domovů, prodej sluníček
 • výtěžek z prodeje 46 sluníček v celkové hodnotě 1.380,- Kč ( sluníčko á 30,- Kč) bude zaslán na konto nadace Rozum a Cit, která je hlavním organizátorem celonárodního projektu

  Letošní Noc s Andersenem byla zahájena paní starostkou městyse Kounice, která děti přivítala a popřála pěknou noc hodně zábavy. Následovalo divadelní představení O medvědech. Divadélko nás všechny krásně pohádkově naladilo a pod instruktáží samotného pana herce i svých vedoucích skupin vyráběly děti své vlastní medvědí polštářky. Práce s jehlou, nití a látkami jim šla od ruky, ale projevila se i vyčerpanost a nutnost nabrat novou energii. Domácí polévky a další pochutiny, které připravily maminky a babičky všech dětí, ovoce i zelenina nás všechny posilnily a tak jsme se mohli zaposlouchat do příběhu pana J. Wericha „O lakomé Barce“. Vypravěčem byla samotná Lakomá Barka, děti pozorně naslouchaly a jejich paměť byla prověřena kontrolní otázkou Barky – „kolik dětí měl pan učitel a jak se jmenovaly“.

  Jen co lakomá Barka dočetla, přišel všechny pozdravit pan J.CH.Andersen, pohovořil o kráse knih a o tom, jak je důležité si k nim najít vztah a předal knižku školní knihovně.

  Dobrodružná část začala kolem 22:00 hod, kdy jsme se vypravili ven. Každý účastník dostal malou lucerničku a svítil na cestu k místu zasazení stromu POHÁDKOVNÍK 2009, který je symbolem splněných přání pro všechny děti ZŠ. Věříme, že se stromku bude v půdě na půdě ZŠ Kounice dařit dobře a bude růst stejně rychle jako odrůstají její žáci a žákyně.

  Následovala druhá večeře ve školní jídelně a poté poslední čtení – pohádka O broučcích. Předčítající byla babička broučice a pohádka nás navnadila na cestu do školních postelí – karimatek a spacáků.

  Druhý den jsme se probudili do slunečního rána, společně posnídali, rozdali si malé upomínkové předměty, zapózovali jsme na hřišti na společné foto a pak se pomalu rozešli do svých domovů.

  Děkujeme všem dětem za jejich účast na projektu Noc s Andersenem.

  Děkujeme ZŠ Kounice za prostory školy a zejména za obětavou organizaci celého učitelského sboru, který se akce zúčastnil a děkujeme také Městysi Kounice za finanční a morální podporu.

  Věříme, že se večer a noc strávená ve škole mezi knihami a povídáním o nich a posloucháním pohádkových či napínavých příběhů stane motivací pro to, abychom všichni do regálů s knihami sahali často, ponořili se do jednotlivých dějů a vcítili se do role hlavních hrdinů.

  Těšíme se na další ročník v roce 2010. Přejeme všem hezké dny.

  Mezera o.s.

  Monika Kolářová, Petra Marhounová, Ilona Kunešová


 • [ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 2 ] 1 2 3 4 5

  [ Autor: Jindřich Domín | Vydáno dne 15. 04. 2009 | 4909 přečtení | Počet komentářů: 197 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Mezera ]
  Vyhledat
  Facebook
  Pro čtenáře
  Spolužáci
  Najdi svou třídu

   Dnes má svátek:

  Statistiky webu
  Přístupy od 13.12.2009
  free counters
  Ocenění
  Ocenění společnosti Scio
  Starší foto

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
  Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

  Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server