Sport

Pohár rozhlasu 2012

Závody škol v atletice žactva

V letošním roce probíhá již 44. ročník Poháru Českého rozhlasu v atletice žactva.
V této soutěži bylo našim největším úspěchem 2. místo družstva mladších žákyň v pořadí vesnických škol České republiky v roce 1996.

Atleti závodí ve dvou kategoriích /mladší a starší/, v šesti disciplínách /60m-výška- dálka-míček nebo koule-vytrvalý běh-štafeta/, výsledky se bodují a vyhrává škola s nejvyšším počtem bodů!

Okresního kola se letos 14. a 15. května v Nymburce zúčastnilo 15 škol bývalého okresu Nymburk.
Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo mladších chlapců, které obsadilo 3. místo. Starší byli pátí, děvčata 8. a desátá.
V kategorii vesnických škol jsme byli ve všech 4 kategoriích mezi nejlepšími třemi.
V jednotlivých disciplínách /až 44 účastníků/ jsme obsadili 3 x místo na stupních vítězů, z toho 1 x 1. místo / Vorlíček - výška - 1,50 m a 2x 2. místo štafeta 4 x 60 m/.

Všem děkuji za dobrou reprezentaci školy.