Toulcův dvůr

Program "Les" - VI. třída

Za krásného podzimního počasí jsme vyrazili na výlet do Toulcova dvora, kde nás tentokrát čekal výukový program "Les". Pod vedením lektorky Dáši si šesťáci vyzkoušeli různé "lesní" aktivity.
Nejprve složili vzkaz od pana Toulce, potomka původního majitele statku. Ten je ve svém dopise požádal, aby les pořádně prozkoumali a zjistili, co všechno se v něm nachází.
První úkol dal dětem docela zabrat - podle popisu listů měly určit 10 dřevin, návodem jim byl speciální klíč. Pak jsme se podívali, co se skrývá pod listy, kameny a větvemi, to většinu badatelů naprosto pohltilo a nemohli se od práce odtrhnout, hledali a hledali a hledali. Co všechno po lese běhá, hlavně v noci, jsme si ukázali pomocí siluet zvířat, které jsme hledali v lese. Velkou zábavou se pak ukázalo být poznávání hlasů zvířat, někteří se při poslechu smáli a smáli a smáli. Nakonec jsme v terénu vyluštili nelehkou křížovku a i lektorka za ni děti pochválila, poznaly většinu z dvaceti obrázků zvířat a rostlin.
Celý program se nám opět moc líbil a určitě zase někdy do Toulcova dvora vyrazíme.

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 29. 09. 2012 | 5654 přečtení | Počet komentářů: 974 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]