Tělocvična

Autor: Jindřich Domín <jdomin@volny.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 19. 01. 2008

Sokolovna, nafukovací hala, nebo tělocvična?

Od té doby, co stojí nová škola, řešíme staronový problém: kde učit tělesnou výchovu? Fakt, že obec v devadesátých letech postavila novou školu, dodnes mnoha lidem připadá jako malý zázrak. Ale přes všechnu radost z moderní budovy je situace taková, že důležitá část - tělocvična, chybí. Od té doby, kdy byla postavena sokolovna, využívá pro sportovní účely škola tuto budovu. V posledních letech je však sokolovna rozměrově, technicky i hygienicky jen těžce přijatelná. V zastupitelstvu proběhlo na téma tělocvična mnoho jednání. Nad stavbou nové tělocvičny převážil rozumný názor, že pro Kounice je důležitější plynofikace, kanalizace, čistička a vodovod. Během dokončování této infrastruktury bylo rozhodnuto, že u školy bude vybudováno víceúčelové hřiště s umělým povrchem s rozměry 36m x 18m (to se povedlo s desetiprocentním podílem kraje v roce 2007) a do roku 2009 se nad ním postaví přetlaková hala. Ta by sloužila vždy pouze v zimním období, na jaře by se ukládala.
Koncem roku 2007 se ovšem objevila další varianta. S pomocí fondů EU postavit pevnou tělocvičnu s veškerým zázemím. Ta by sloužila nejen škole, ale celé naší sportovní veřejnosti. Takže se pouštíme do nového úkolu: jak to udělat, aby tělocvična co nejdříve stála. Zadání, pozemek, projekty, smlouvy, spousta jednání a hlavně peníze - ty zatím nejsou jisté. Pokud by nebyly, škola využívá nadále sokolovnu, pokud jich bude omezené množství, budeme stavět přetlakovou halu. A pak je tu ještě třetí možnost...Vedení obce i zastupitelstvo jsou pro.