Atletický kroužek

Autor: Jaroslav Urban <urbanovi.p@quick.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 20. 01. 2008

Mladí atleti se činí !!!!!!!!!

Když jsem v březnu roku 1984 zakládal při ZŠ Kounice atletický kroužek, netušil jsem, že budu v lednu 2008 hodnotit jeho činnost za první pololetí školního roku 2007/2008. Ale stalo se. I v letošním roce reprezentovala více než čtvrtina žáků školy (48) na veřejných atletických závodech (17) a většina žáků se zúčastnila atletických akcí pořádaných pro všechny žáky (Přebor školy v dálce, Mikulášský běh, Vánoční laťka).

Hlavní prázdninovou akcí byl 28. ročník Memoriálu Petra Šimka v silničním běhu. Akce se zúčastnilo celkem 103 závodníků a díky výborné organizaci jsme získali právo uspořádat 29. ročník v roce 2008 jako mistrovství České republiky veteránů v silničním běhu.

V září jsme absolvovali 5 akcí - Běh zámeckou zahradou v Lysé nad Labem, dvě kola krajského přeboru družstev ve Staré Boleslavi, Velkou cenu Čelákovic a Svatováclavský běh v Českém Brodě.

V říjnu jsme také závodili na pěti akcích. Nejprve na okresním přeboru v přespolním běhu v Lysé nad Labem, poté na krásném přespolním běhu v Chlístovicích u Kutné Hory, dále na tradičním běhu Houštkou ve Staré Boleslavi a běhu Republiky v Českém Brodě. Poslední akcí října bylo celostátní finále v přespolním běhu v Pardubicích. Na tomto extrémně těžkém závodě, který se běhá po trati Velké Pardubické, skončili Denisa Rezková i Honza Líbal v první polovině šedesátičlenného startovního pole nejlepších mladých atletů republiky.

V listopadu se ve dvou termínech utkala více jak polovina žáků druhého stupně v hale TJ Slavoj Český Brod na přeborech školy ve skoku dalekém a velká výprava našich závodníků velice úspěšně reprezentovala na Večerním běhu v Čelákovicích (16 umístění na stupních vítězů).

Prosinec jsme odstartovali zdařilou organizací 19. ročníku Mikulášského běhu kounickou Sáňkovačkou za účasti 113 závodníků, poté jsme excelovali na 8. ročníku přespolního běhu Vzpomínka na Emila Zátopka v Lysé nad Labem (sedm prvních míst). 19.12. se 135 dětí zúčastnilo 21. ročníku Vánoční laťky a přelom roku jsme absolvovali tradičně. Celkem 16 členů se zúčastnilo 31.12. Silvestrovského běhu v Lysé nad Labem a 1.1. Novoročního běhu v Horních Počernicích.

13.1.2008 se čtyři žáci zúčastnili krajského přeboru Středočeského kraje v atletice žactva v hale v Praze na Strahově a získali dvě medaile.

Celkem jsme v sedmnácti veřejných závodech získali 45 x 1. místo, 53 x 2. místo a 44 x 3. místo. Nejúspěšnějšími členy kroužku podle počtu umístění mezi nejlepšími třemi jsou :
Denisa Rezková 9. třída 11 x 1. místo 2 x 2. místo 2 x 3. místo
Kateřina Juričová 6. 4 6 2
Patricie Musilová 7. 2 3 2
Marie Polanecká 5. 1 2 3
Lucie Lásková 2. 2 2 1
Filip Srnec 3. 2 1 2
Ondřej Tolman 8. 2 1 2
Marek Svatoš 1. 4 0 0
Patrik Šimon 9. 2 0 2
Tomáš Domín 6. 2 1 1
Katka Růžičková 9. 0 0 4
Anna Kadeřávková1. 2 1 0
Jakub Vorlíček 3. 2 1 0
Anna Musilová 1. 1 2 0
Emma Pýchová 2. 1 2 0
Petr Jon 8. 1 1 1

Na závěr věřím, že budeme ve vítězném trendu pokračovat i ve druhém pololetí a chci poděkovat rodičům, pracovníkům školy i dospělým členům kroužku, kteří se podíleli na organizaci závodů, jako řidiči na odvozu dětí na závody a za vlastní reprezentaci kroužku.

Jaroslav Urban