Krajský přebor v přespolním běhu

Autor: Jaroslav Urban <urbanovi.p@quick.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 30. 03. 2008

Nikdo z našich bez medaile !/ Od Jarmily Kratochvílové /

V neděli 30.3. 2008 se uskutečnil v Čáslavi již 69. ročník Běhu sady Vodranty, zároveň jako krajský přebor Středočeského kraje v přespolním běhu.

Nakonec jsme startovali pouze ve třech, protože J. Líbal se omluvil ze zdavotních důvodů až ráno a nebylo možno sehnat náhradníka. Jako host s námi jela Jana Čokrtová z Českého Brodu.

Prvním závodem s naší účastí byl běh mladších žákyň na 1500 metrů. Kateřina Juričová potvrdila pověst favoritky a od prvních metrů diktovala tempo, jemuž soupeřky nestačily. Zvítězila v čase 6:06.

V dalším závodě nastoupili dorostenky a starší žákyně na trati 2000 metrů. Hostující Jana Čokrtová byla ve slabší konkurenci na 2. místě v čase 8:20, podstatně silnější konkurence byla v kategorii starších žákyň. Početné pole běželo / velice rychle/ stále pohromadě a rozhodovalo se až na tartanové dráze. Ve vteřinových odstupech zvítězila žákyně z Neratovic před dívkou z Berouna a Denisou Rezkovou, která na pro ní dlouhé trati předvedla kvalitní výkon 7:37 !

Na závěr krátce ke kategorii veteránů, kde se autor článku protrápil na trati 9800 metrů v čase 42:06 ke druhému místu.

Mistrovské medaile a diplomy předávala světová rekordmanka na 800 m a dvojnásobná mistryně světa Jarmila Kratochvílová.

Děkuji za vzornou reprezentaci naší školy.