Historie skoku dalekého na ZŠ Kounice 1.10.83 - 1.2. 2008

Autor: Jaroslav Urban <urbanovi.p@quick.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 01. 05. 2008

20 žáků přes 5 metrů

1.10. 2008 uplyne 25 let od mého nástupu na ZŠ Kounice. Od začátku mého působení v Kounicích jsem se zaměřil na atletiku, kterou mám rád a pro kterou byly v Kounicích nejlepší podmínky. Od úplného začátku jsem zaznamenával výkony v běhu na 60 m, běhu na 1500 m, skoku dalekém a vysokém, hodu kriketovým míčkem, ve šplhu na 4,5 m vysoké tyči a plavání volným způsobem na 25 metrů.
Tyto výkony jsem pravidelně zaznamenával nejprve do sešitů a později do počítače / S tím mi pomohly mé děti Hanka a Jarda - a tímto jim chci poděkovat/.

Během té doby " prošlo mýma rukama " téměř 800 dětí / Nejstarším bude letos 39 let, nejmladším je letos 7, několik z nich už není bohužel mezi námi/ a já se rozhodl poprvé tyto výkony zveřejnit. Věřím, že nebudu čelit žalobám za zveřejnění dat narození a sportovních výkonů. Objevují se samozřejmě výkony rodičů a jejich potomků !

Běžně aktualizuji tyto soubory k 30.6. každého roku, nyní jsem udělal vyjímku a výkony jsou k 1.2. 2008. V každé disciplíně je uveden absolutně nejlepší výkon, který žák během svého působení na naší škole dosáhl.
Každý měsíc bych chtěl přidat jednu disciplínu, v prosinci skončím pětibojem !

Začínám skokem dalekým.
V osmdesátých letech jsme skákali na hřišti u kina / během prázdnin nám vždycky zarostlo kopřivami/, poté jsme měli doskočiště v současné mateřské školce a nyní máme dětmi vybudované doskočiště v areálu školy, které by mělo být v rámci grantu Středočeského kraje na podzim rekonstruováno a na rozběžišti by měl být položen umělý povrch !
Mnoho výkonů je i z haly v Českém Brodě, kde jsme pravidelně pořádali přebory školy a z různých závodů.

Celkem mám zaznamenány výkony 392 kluků a 385 dívek.
295 kluků a 255 dívek skočilo více než 3 metry !
126 kluků a 40 dívek skočilo přes 4 metry !
19 kluků a 1 dívka skočila více než 5 metrů !

Rekordy školy drží :
Táňa Trpálková z 1.6. 1997 z Mladé Boleslavi 508 cm
Roman Bylina z 20.5. 2004 z Nymburka 586 cm

Všechny výkony najdete zde

Jaroslav Urban

V červnu hod kriketovým míčkem !