Olympijský den

Autor: Šárka Bielaková <obielak@volny.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 26. 05. 2008

Myšlenka kalokagathie v Kounicích stále žije

Olympijský den 29. 5. 2008

Jednou z tradičních akcí kounické školy je Olympijský den. Účastní se jej všichni žáci, ať už jako závodníci, či jako pořadatelé.

Po slavnostním zahájení (s olympijskou vlajkou, hymnou a ohněm) se jednotlivé třídy přesunou na určená stanoviště, kde soutěží v jednotlivých atletických disciplínách (běh na 60m, šplh, skok daleký, hod míčkem a běh na 1500m).

V přestávkách mezi sportovními výkony pak vyplňují všichni olympionici vědomostní testy z dějina olympijských her
a podstupují zkoušku kreativity.

Jakmile doběhnou do cíle patnáctistovky poslední závodníci, vše se chystá k vyhlašování vítězů. A kdo že letos vyhraje? Na to si budeme muset počkat do čtvrtka ...

P.S. Pokud se chcete opravdu dobře připravit na vědomostní testy, doporučuji důkladné pročtení informací na nástěnce v přízemí naší školy :-) .

Fotky zde