Mistrovská kopaná v Kounicích

Autor: Miroslava Havlíčková <havmir@seznam.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 26. 06. 2008

učitelé proti deváťákům

Tradiční utkání IX. třídy proti učitelům bylo zahájeno v 10 hodin 15 minut středoevropského času. V brance pedagogů je zatím neprůstřelný Jarda Urban a deváťáci mají hbitého Patrika Šimona.

Vzhledem k věku a chatrnému zdraví pedagogického sboru byli požádáni o posilu tři bývalí a jeden současný žák. Bojují jak za vlastní - Milan Bukeš dává už v 10.40 první gól.

Učitelé : Žáci
1 : 0

Sluneční žár i bojové napětí nabírá grády! Pozor, Dita Hybnerová nevládne pouze kalkulačkou, ale právě teď v 10.45 vsítila deváťákům další gól.

2 : 0

Nejzdatnějšími fanoušky jsou prvňáci a druháci. Diplomaticky zvolili jednoduchý bojový pokřik, u kterého mění pouze oslovení. Baví se náramně.

Vytoužený poločas! Hráči stírají pot a třesoucí se rukou nesou k ústům životadárnou tekutinu.

A opět do boje! Změna stran, přísný dozor rozhodčího! Ale to snad néé, ale jó. Deváťáci už hrajete na druhé půlce! Kačko Růžičková, to byl vlastňák.

3 : 0

To si ovšem IX. třída nenechá líbit. Odveta přichází v 11.00. Karel Schulz dává první gól!!!!!!

3 : 1

11.02 a opět Karel Schulz. Mládí nastupuje!

3 : 2

Útok deváťáků je nezadržitelný. 11.08 a Denisa Rezková dorovnává.

3 : 3

Učitelé, vzmužte se! 11.12 – ano, výborný zásah, Dášo Sedláková.

4 : 3

Nebezpečná situace, bravo, Patriku Šimone, tví spolužáci vybrali nejlepšího. Ale další vteřiny přinášejí pro deváťáky gól, vsítil Kuba Košata – 11.20.

5 : 3

Neuvěřitelné nervy! Jarda Došek – 11.25 – zvyšuje učitelům skóre.

Učitelé : žáci
6 : 3

11.26 přichází sladká pomsta od Jirky Cibulky. Kdo bude vítěz?

6 : 4

Konec utkání se nemilosrdně blíží a s ním i neuvěřitelný závěr. Kubo Košato, už nejsi žák, to je tvoje branka.

Výsledek už jistě znáte. Ano, utkání skončilo ve prospěch kantorstva 6 : 5. Vlastně není vůbec důležitý. Všichni jsme zažili chvíle napětí a hlavně jsme se výborně bavili. Za rok nashledanou….