Pohár rozhlasu

Autor: Jaroslav Urban <urbanovi.p@quick.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 18. 05. 2010

Nejúspěšnější mladší děvčata !

V letošním roce probíhá již 41. ročník Poháru Českého rozhlasu v atletice žactva.
V této soutěži bylo našim největším úspěchem 2. místo družstva mladších žákyň v pořadí vesnických škol České republiky v roce 1996.

Atleti závodí ve dvou kategoriích /mladší a starší/, v šesti disciplínách /60m-výška- dálka-míček nebo koule-vytrvalý běh-štafeta/. výsledky se bodují a vyhrává škola s nejvyšším počtem bodů !

Okresního kola se letos 17. a 18. května v Nymburce zúčastnilo 16 škol bývalého okresu Nymburk.
Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo mladších dívek, které obsadilo 2. místo. Starší děvčata byla čtvrtá, starší kluci devátí a mladší desátí. Smůlu měli starší kluci !
Nebýt výpadku v dálce, kde dva ze tří závodníků měli 3 přešlapy, obsadili by místo na stupních vítězů !
V kategorii vesnických škol jsme zvítězili ve 3 kategoriích, pouze mladší kluci obsadili 3. místo.
V jednotlivých disciplínách /až 50 účastníků/ jsme obsadili 11 x místo na stupních vítězů, z toho 5 x 1. místo / Juričová 2x - 60 m+ dálka, Polanecká - 60 m, 4 x 60 m starší žáci, Švarcová - míček /

Všem děkuji za dobrou reprezentaci školy.