Letos se na Sáňkovačce neběhalo !

Autor: Jaroslav Urban <urbanovi.p@quick.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 04. 12. 2010

Pouze jednou za 21 let !!!

V prosinci 1989 jsme spolu s paní Novotnou a dalšími založili tradici Mikulášských běhů kounickou Sáňkovačkou a dalších 20 let jsme v ní pokračovali, aniž nám to nějaké okolnosti překazily.
A to jsme zažili bahno, lijáky, omrzlici, sníh...!

Až letos !!!
Přípravy probíhaly klasicky. Připravovaly se medaile, sladkosti. Domlouvali se tradiční rozhodčí, na svou práci se připravovali deváťáci, tiskly se propozice, malo- valy se diplomy.
Od pondělka se mělo vyhrabávat listí na trati, místo toho se uklízel sníh ! Do čtvrtka napadla spousta sněhu / kvůli sněhu byl zrušen tradiční přespolní běh Vzpomínka na E. Zátopka v Lysé n/L /, přesto se nám zejména díky osmákům J. Klímovi, M. Brokešovi, D. Noskovi a A. Pančyšynovi během čtvrtka a pátku podařilo trať na úrovni připravit .

Nebyl ale s počasím konec ! V předcházejících 21 ročnících kolísala teplota od - 5 do + 8 stupňů Celsia. A dneska ráno okolo - 17 stupňů !!!!!

V 6 ráno jsme s paní Novotnou rozhodli o zrušení 22. ročníku. V takovém mrazu se rychle běhat nedá, bylo by to o zdraví .
Obvolávali jsme organizátory, do čtvrt na deset jsme čekali na přespolní závodníky /přijeli z Kouřimi a z Českého Brodu / a chtěl bych ocenit tři deváťáky, kteří přišli na stanovený sraz - L. Malíka a J. Šilhu z Kounic a P. Šárku, který přijel dokonce z Prahy !!

Dohodli jsme se na úplném zrušení tohoto ročníku, medaile a odměny získají děti ve škole a v Sokole při následujících sportovních akcích a připravíme se na 23. ročník Mikulášského běhu kounickou Sáńkovačkou v sobotu 3.12. 2011 .

"Dnes ráno zmrzlý" - Jaroslav Urban