MLÉČNÁ DRÁHA

Autor: Marie Koubková <marie.koubkova@email.cz>, Téma: Další, Vydáno dne: 09. 10. 2011

NIKOLIV NA NEBI, ALE V TOULCOVĚ DVOŘE

V pátek 7. října jsme prožili pěkný den na farmě uprostřed našeho hlavního města. Čtvrtá třída se v Toulcově dvoře zúčastnila programu MLÉČNÁ DRÁHA. Kde se „vyrábí“ mléko, k čemu se využívá, která zvířata nám mléko poskytují? To všechno se děti dozvěděly. A nejen to. Prakticky si vyzkoušely dojení, vyrobily si sýr a máslo, připravily chlév pro krávu Jitku, pomazlily se i s ostatními zvířátky, která nám mléko dávají. A na závěr si všechno, co se za dopoledne dozvěděly, zopakovaly při vyplňování pracovních listů. A samozřejmě nechybělo ani nakupování dárečků na památku a drobností v bioobchůdku. I když se ten den prudce ochladilo, děti si program užily. A když to vyjde, už se těšíme na jaře na pečení chleba.

Foto z akce najdete zde