Pomozte dětem z dětského domova

Autor: Libuše Čelakovská <libusecelakovska@seznam.cz>, Téma: Další, Vydáno dne: 01. 11. 2011

Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu

ZŠ Kounice se přihlásila do II. ročníku projektu „Věnuj mobil a vyhraj výlet pro svou třídu.“ Soutěž pořádá Recyklohraní ve spolupráci se společností Asekol a partnerem letošního ročníku společností T-Mobile Czech Republic.

Hlavním cílem projektu je naučit děti ekologické zodpovědnosti a zvýšit počet telefonů, které jsou odevzdávány k odborné recyklaci. V současné době v českých domácnostech leží bez užitku podle odhadů až 8 milionů nepoužívaných zastaralých mobilních telefonů. Do recyklačního procesu se ze všech vyřazených přístrojů dostane pouhé procento. Stejně jako v loňském ročníku soutěže, i nyní budou sebrané mobily odborně zkontrolovány. Nefunkční přístroje budou zrecyklovány a funkční budou po repasování předány dětem z dětských domovů. Soutěž potrvá do 31. ledna 2012 a výsledky budou vyhlášeny v dubnu 2012. Hlavním kritériem soutěže je počet sebraných telefonů na jednoho žáka dané školy. Za každý mobilní telefon (funkční i poškozený) získává škola na svůj virtuální účet 3 body. Tři nejúspěšnější školy získají po vyhlášení vítězů zážitkové výlety dle vlastního výběru. Méně úspěšné školy mohou získané body proměnit za dárky z katalogu odměn.

Mobilní telefony (popř. i nabíječky) odevzdávejte průběžně svým třídním učitelům. Děkujeme za účast.