Výborná reprezentace Středočeského kraje našimi atlety!

Autor: Jaroslav Urban <urbanovi.p@quick.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 22. 06. 2014

V mezikrajských utkáních na předních místech!

Na přeborech Středočeského kraje a dalších jarních závodech podávali naši atleti výborné výkony, a proto byli 4 z nich nominováni do reprezentace našeho kraje v tzv. mezikrajských utkáních.
V sobotu 14.6. se uskutečnilo ve Vlašimi mezikrajské utkání staršího žactva za účasti všech 14 krajů / neoficiální mistrovství ČR družstev/. Pro zranění nemohl odjet Matěj Veselý, který patřil ve vrhu koulí k favoritům.
Zbývající dva členové se činili. Matěj Pagáč obsadil v konkurenci 23 závodníků 11. místo ve vrhu koulí a Tomáš Martínek dokonce 3. místo z 19 účastníků běhu na 2000 metrů.

V sobotu 21.6. se uskutečnilo v Kolíně mezikrajské utkání mladšího žactva za účasti 5 krajů ČR.
Zvítězil Středočeský kraj těsně před Prahou, k čemuž významně přispěl Marek Svatoš vítězstvím ve vrhu koulí, 4. místem ve skoku vysokém a 5. místem ve štafetě na 8 x 100 metrů.

Starší žáci M. Pagáč, T. Martínek a uzdravený M. Veselý se v pátek 20.6. zúčastnili v barvách Staré Boleslavi 3. kola KP družstev v Kolíně. Pro družstvo získali více než čtvrtinu bodů, vyzdvihl bych oba vrhače / Veselý 1., 4. a 5. místo, Pagáč 3., 3. a 7. místo, Martínek 1. a 6. místo/.
Nejlepším výkonem byla Martínkova patnáctistovka - 4:29,7!

Přeji všem čtyřem klukům další chuť trénovat a závodit a věřím, že se někteří z nich dostanou na zářijové mistrovství ČR, které se koná 20.-21.9. v Plzni.