III. kolo "Pralesního přeboru" v Houštce

Autor: Jaroslav Urban <urbanovi.p@quick.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 21. 06. 2015

Skoro tři desítky let starý rekord ve výšce 2 x překonán - v hlavní roli Katka Hollasová!

V neděli 21.6.2015 se uskutečnilo ve Staré Boleslavi III. kolo KP družstev, tzv. "Pralesa"

V této atletické soutěži družstev se utkávají 8 leté děti s osmdesátiletými kmety, výborní atleti všech věkových stupňů s amatéry.

Náš atletický kroužek reprezentovalo za oblačného počasí celkem jedenáct členů, kteří získali celkem 18 pódiových umístění, z toho 8 x zvítězili.

Nejlepším výkonem bylo 152 cm ve skoku vysokém Katky Hollasové, která po 29 letech vymazala výkon 146 cm Š. Průšové z roku 1986.
Katka nejprve skočila 147 cm a na 3. pokus zdolala i laťku ve výšce o 5 cm vyšší!
K vítězství ve výšce přidala ještě 2. místo na 150 m a 3. místa v dálce a na 60 m.

Výbornou formu potvrdil M. Veselý jedním prvním a dvěma druhými místy v kouli, dálce a výšce, 2 druhá místa obsadila v osobních rekordech Lenka Lišková/ vrh koulí, 300 m/.

1. místo na 300 m obsadila N. Dusová, která ve výšce poskočila na 5. místo mezi mladšími žákyněmi výkonem 132 cm, její sestra Evelína běžela 60 a 300m, na delší trati obsadila 5. místo.

Ve vrhu koulí zvítězila V. Sedláková, která obsadila i sedmá místa v dálce a na 150m a společně s N. Dusovou, L. Liškovou a K. Hollasovou obsadila 3. místo ve štafetě 4 x 60 m.

Dále nás reprezentovali bývalí žáci P. Hamták / 1. místa disk a oštěp/ a L. Veselý /3. 800m/, přerovští bratři Martínkové - Tomáš 2. místo na 800 m, 4. v osobáku na 300m, David 4. ve výšce a vrhačský trojboj si s úspěchem vyzkoušel i M. Dus!

Děkuji všem za reprezentaci našeho kroužku.

IV. kolo tohoto přeboru se uskuteční v neděli 13.9. opět v Houštce.