Procházka jarní Prahou

Autor: Dagmar Sedláková <sedlakova.dasa@seznam.cz>, Téma: Další, Vydáno dne: 24. 03. 2016

Devátá třída vyrazila oprášit vědomosti o pražských památkách

Ve čtvrtek 22.3. nás čekal druhý den bez elektřiny, a tak jsme vyrazili na procházku jarní Prahou. Nebylo úplně nejtepleji, ale už alespoň nemrzlo. Cestu jsme začali na Vyšehradě, tam jsme zavzpomínali na příběhy z pověstí. Prošli jsme Vyšehradský hřbitov, kde odpočívají významné české osobnosti, a pak se děti rozhodly, komu chtějí zapálit svíčku. Vybraly například Josefa Bicana, Karla Čapka, Vlastu Buriana, Radoslava Brzobohatého nebo Boženu Němcovou. Celou cestu s námi byli i průvodci. Sami žáci si ve skupinkách připravili informace o vybraných místech. Připomněli jsme si tak ještě i historii památek Staroměstského náměstí a náměstí Republiky. Čtyři hodiny nám na vše, co jsme si naplánovali, ani nestačily. Trasu jsme museli trochu zkrátit, takže na Karlův most a do Klementina už musí každý sám.