Kouzelníci v ŠD

Autor: Alena Podveská <alena.podveska@seznam.cz>, Téma: Kroužky, družina, Vydáno dne: 12. 12. 2016

Kouzlení ve školní družině.

Ve středu 7.12.2016 navštívili družinu 2 kouzelníci. Připravili si pro nás krásné představení. Děti byly nadšené.

Nejvíc se dětem líbilo kouzlo, jak se z obyčejného papíru dají vyrobit pravé peníze. Nebo děti nadchlo spojování a oddělování kruhů, toto kouzlo si některé děti vyzkoušely a přesto na trik nepřišly. Prostě stačilo říct Čáry máry pod kočáry fuk, fouknout do kruhu a bylo. Děti byly často do vystoupení vtaženy, například při kouzelném zvedání stolu od země, nebo když nás pan kouzelník s Matějem ze druhé třídy učil opravit duši na kolo. Jeník byl nadšený z kouzla, kde vyčaroval vajíčko do pytlíčku. Jak to všechno bylo? Z pytlíku se ztratilo vajíčko, a přestože měl Jeník vajíčko celou dobu v ústech, dokázal pan kouzelník vykouzlit do pytlíčku nové vajíčko. Povedlo se i čarování s šátky a uzly. Z jednoho bílého šátku vykouzlil pan kouzelník čtyři šátky - červený, modrý, černý a bílý. Velké kouzlo bylo i s novinami, kdy pan kouzelník neustále odtrhával roh novin a přitom byly noviny stále celé. Jak to dělal? Prostě tajemství, na které také nikdo z nás nepřišel. S kouzelníky se děti po hodině rozloučily a doma pak kouzla zkoušely.