Jižní město - Milovice - Nymburk - Toušeň

Autor: Jaroslav Urban <urbanovi.p@quick.cz>, Téma: Sport, Vydáno dne: 22. 04. 2018

Na jarních bězích nás bylo vidět

Minulou sobotu jsme měli kromě Jarního běhu zastoupení na Běhu Jižním Městem v Praze.
Na 2. místě se umístil Šimon Slavík, na 8. místě Aurora Tlamichová a na 19. místě Viktorka Slavíková.

O tomto víkendu se konaly 2 tradiční závody, kterých se zúčastňují naši běžci.

V sobotu 21.4. se v Milovicích uskutečnil 10. ročník Milovické míle.
Na trati 100 m za účasti padesátky startujících se na konci první desítky umístili V. Zedníková a D. Franek, totéž se povedlo V. Slavíkové na 200 m a A. Zedníkové na 1000 m.
Na 2. místě v závodě na 1000 m skončil Š. Slavík, 2. byla na stejné trati A. Tlamichová.
Míli ovládli jasně V. Jisl před D. Martínkem, V běhu na 5400 m se mezi ně vklínil jediný soupeř.
Autor článku ve velkém vedru uzavíral první desítku!

V neděli dopoledne se uskutečnily zahajovací závody na dráze v Nymburce. Z naší školy se zúčastnily S. Schovancová, K. Čepelová a V. Sedláková, která zvítězila v kouli a dálce výkony 10,27 a 4,71, jimiž se dostala na 2. a 5. místo historických tabulek!

V neděli odpoledne se v Toušeni uskutečnil 12. ročník Lázeňského běhu.
V kategorii nejmladších žákyň /300 m/ skončila na 5. místě V. Slavíková a 14. V. Zedníková.
Ve stejné kategorii kluků skončil 7. Vít Bryndza
V kategorii mladších žáků 600 m skončil 6. Vašek Bryndza a na 9. místě skončila E. Dusová
V kategorii starších žáků obsadili Š. Slavík a T. Liška 4. a 5. místo, mezi děvčaty byla 2. A. Tlamichová, 8. N. Dusová a 13. A. Zedníková.
V kategorii mužů /4600 m/ skončil na 3. místě T. Martínek , /9200 m/ na 2. místě J. Urban ml..
V kategorii Nordic Walking zvítězil na trati 4600 m autor těchto řádků!

V sobotu 28.4. sraz v Semicích u fotbalového hřiště v 9:00.

Jaroslav Urban