Vzdělávání

Ajaxův zápisník - celorepublikový projekt ve spolupráci s Policií ČR

Setkání s paní policistkou Por. Zuzanou Tuzarovou

V letošním školním roce probíhá na základních školách již šestý ročník celorepublikového projektu "Ajaxův zápisník" Naše škola se do něj zapojila v roce 2004.

Ajax

Ve čtvrtek 17. 1. nás navštívila paní policistka Por. Zuzana Tuzarová. Děti II. a III. třídy si s ní mohly povídat o tom, co se naučily v rámci dopravní výchovy. Ve výuce nám pomáhá Ajaxův zápisník, což je ilustrovaný pracovní sešit, který děti od policie dostaly v září.

A kdo je to Ajax? To je policejní pes, který děti celým projektem provází a odlehčuje tak závažnost probíraných témat. Tentokrát paní policistka s dětmi zopakovala vše důležité, co se týká správného chování dětí v roli chodců nebo cyklistů. Děti se na toto setkání moc těšily a do besedy se aktivně zapojovaly. I když je jim třeba jen 8 nebo 9 let, mají některé i nepříjemné zážitky spojené například s úrazem na kole nebo s dopravní nehodou, při které byl zraněn někdo jim blízký.

Rozhovor s uniformovaným policistou bývá pro děti důležitým motivujícím momentem. Hlavně proto, že většina z nich se s ním v běžném životě naštěstí do kontaktu často nedostane. Doufáme, že tento projekt povede děti k tomu, aby byly jako cyklisté i chodci na silnici opatrnější a pozornější.

V dalších měsících nás čekají tato témata:
Závislosti - tabák, alkohol, drogy, hazardní hry
Mezilidské vztahy - šikana - trestné činy
Bezpečné prázdniny

Ajax

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 21. 01. 2008 | 3582 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]