Beseda s policistou

Co patří k práci kriminalisty?

Díky spolupráci s Vyšší policejní školou MV v Praze se 13. února uskutečnily 3 besedy na téma „Mládež a trestná činnost, prevence kriminality“.
Žáky 4., 5. a 6. třídy seznámil pan Ing. Martin Pačes s prací kriminalisty. Děti si vyzkoušely některé vyšetřovací metody. Dozvěděly se zajímavé informace, např. o různých způsobech snímání otisků prstů, zajišťování pachové stopy či DNA pachatele. Beseda se opravdu povedla, zájem dětí o dané téma je skutečně veliký. Během povídání všichni poslouchali, ani nedutali a o překot se hlásili coby figuranti. Nadšení zavládlo, když si po zodpovězení všech otázek mohli dobrovolníci obléknout policejní ochrannou vestu, prohlédnout střelnou zbraň, vyzkoušet „práci“ s obuškem. Určitě bychom uvítali i delší časovou dotaci, beseda byla opravdu moc zajímavá.

Z reakcí dětí:
Moc se mi to líbilo, hlavně ty vesty a otisky. (Verča)
Líbilo se mi hledání stop. Budu taky policista. (Kuba)
Moc se mi líbila ta vesta, co je chrání. (Nikča)
Pane Pačesi, děkuji za besedu, moc se mi líbila, nejvíc jak jste vzal ty otisky z lahve. Moc děkuji. (Matyáš)
Líbilo se mi všechno, nejvíc snímání DNA z úst. (Týna)
Mně se líbilo, jak jsme pracovali s prášky a dělali jsme otisky prstů. (Filip)
Líbilo se mi, jak jsme boxovali ve vestách, otisky prstů, „ústní stěr“, jo a ten prášek. Prostě všechno! (Lucka)
Líbilo se mi úplně vše, nejlepší bylo odhalení otisků, neprůstřelná vesta a zbraň. Ale škoda, že tu nebyl i policejní psík. (Dan)
Líbilo se mi, jak jsme zviditelnili otisky prstů. (Kája)
Zjistil jsem, že se dá najít člověk podle pachové stopy pomocí psů. Velice jsem si to užil. (Hynek)
Do konce školního roku plánujeme tuto besedu i pro žáky 1. - 3. třídy.

Š. Bielaková, L. Sladká, D. Sedláková

Foto: L. Sladká, Š. Bielaková, J. Nešťáková

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 22. 02. 2015 | 2051 přečtení | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]