Další

Nejstarší „Babička" ve třetí třídě.

Již ve třetí třídě se v hodinách českého jazyka seznamujeme se známými spisovateli a v čítance si čteme ukázky z jejich děl. Po přečtení textů čekají na děti různé úkoly a pro jejich splnění si vyberou svou roli, např.
Knihovník: Přinese knihy od daného autora. Společně s ostatními udělá výstavku.
Čtenář: Připraví předčítání z pohádky B. Němcové a bude ji umět dovyprávět.
Malíř: Nakreslí obrázek k některé z pohádek.
Učitel: Seznámí třídu krátce se životem a dílem této významné spisovatelky.
Úkoly jsou dobrovolné. Za odměnu dostávají lísteček, který si lepí na svůj strom na nástěnce. Na konci školního roku bude vyhodnocen nejlepší „sběrač“ lístečků. Některé děti si nevyberou žádný, ale některé jich zase splní i více (Ája Stránská). Naposledy jsme se tak seznámili s pohádkami Boženy Němcové. Děti práce velmi zaujala a přinesly tolik knih, že jsme zjišťovali, která kniha je nejstarší, a porovnávali jsme různá vydání. Nejstarší Babička byla z roku 1902 a přinesla ji Sárka Šprinclová. Ale nejstarší knihou se mohl pochlubit Honza Sedlák. Přinesl pohádky z roku 1893. I ostatní děti přinesly spostu zajímavých knih. Doufám, že si alespoň některé z nich přečtou. Na přiložených fotografiích se můžete přesvědčit, jak se dětem dařilo.

[ Akt. známka: 2,25 / Počet hlasů: 4 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Marie Koubková | Vydáno dne 16. 03. 2011 | 3348 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server