Vzdělávání

Čtenářská slavnost

Pasování prvňáčků na čtenáře

Dnešní den byl pro prvňáky dnem plným knížek. Najít místo, kde je knih v Kounicích nejvíce, ale nebylo nic jednoduchého. Začalo to tajemným dopisem na tabuli a pokračovalo vyhledáváním barevných stop, které nás navedly až ke kounické hasičárně. Za jejími dveřmi na nás čekal úkol v podobě doplnění slov do básničky. Pak jsme si každý našli svého kamaráda z pohádky a čekali jsme, co pohádkového nás čeká za dveřmi. Nebudete tomu věřit, ale za dveřmi do Obecní knihovny nás čekal opravdový král Tomáš I. a královna Nikola II. Do knihovny však může jen skutečný čtenář - my jsme vyluštěním křížovky potvrdili, že titul ČTENÁŘ náleží nám všem (nejenže umíme číst, ale víme i to, že Jiří Žáček je básník, že Rumcajs žil v lese Řáholci, že Adolf Born ilustroval Macha a Šebestovou, a spoustu dalších věcí). A tak jsme jeden po druhém předstupovali před Tomáše I. a královnu Nikolu, kteří nás položením meče na rameno a označením šerpou povýšili do stavu čtenářského.

Každý z nás dostal také moc hezkou knížku. Vůbec nám nevadí, že si ji budeme společně číst ve škole až po prázdninách. Paní knihovnice Mela Moravcová nám všem totiž věnovala průkazku do knihovny, takže my si na prázdniny půjčíme knížky jiné. Už totiž víme, jak to v knihovně chodí. Věděli jste, že místní knihovna má okolo 2500 knížek? Tak krásné prázdniny - my už musíme jít, protože než ty knížky všechny přečteme, bude tu zas další školní rok.

Prvňáci a Vendula Dovole


[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 1 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 12. 06. 2014 | 2500 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server