Kultura

Dobyli jsme Pražský hrad!

Ohlédnutí za výletem páťáků

V úterý 22. 3. 2016 jsme trošku z donucení opustili školu a vyrazili do Prahy na poznávání našeho hlavního města a jeho nejznámějších památek. Putovali jsme se autobusem, vlakem, metrem, tramvají i pěšky a zažili jsme mnohá dobrodružství. K těm největším určitě patřila cesta metrem. Vlakvedoucí se k mojí nemilé radosti rozhodl zavřít dveře ve chvíli, kdy jsem spolu se čtyřmi dětmi ještě stála na nástupišti. Naštěstí byli všichni dobře instruováni a tak jsme se během 2 minut opět radostně setkali.

Postupně jsme společně shlédli Betlémskou kapli, Karlův most, Čertovku, Malostranské náměstí, Nerudovu ulici, areál Pražského hradu s Chrámem sv. Víta, Zlatou uličkou a Daliborkou a mnoho dalšího. Bohužel celý výlet byl trochu poznamenán ohromným množstvím cizinců, kteří se stejně jako my rozhodli poznávat naše pamětihodnosti. Nejprve si někteří z páťáků mysleli, že v Japonsku a některých státech EU také nejde elektřina, ale pravděpodobnější byla asi souvislost s nadcházejícími Velikonocemi.

Musím pochválit všechny páťáky, chovali se opravdu vzorně a zodpovědně. Pokud čas na konci roku dovolí, pojedeme se podívat ještě na další významné pražské pamětihodnosti v jiných částech Prahy.

A nakonec pár fotek:

[ Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Šárka Bielaková | Vydáno dne 03. 04. 2016 | 1552 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server