Zábava

Jak jsme 31. října slavili.

HALLOWEEN

Něco z historie

Původ svátku Halloween sahá až k dávnověkým Keltům. Rok tenkrát měli rozdělený na období hojnosti a období zimy a hladu. V listopadu pro ně už začínala doba, kdy se jejich zásoby potravy tenčily, světla ubývalo a přicházela zima. První listopadový den proto oslavovali svého Boha Mrtvých. Věřili, že se v noci na zem vracejí duše zemřelých a potřebují pomoc svých příbuzných k návratu do Země mrtvých. Aby duchům posvítili na cestu, vyráběli lidé svítilny z vydlabaných řep. Sami si pomalovávali obličeje a převlékali se do starých cárů, aby se před zlými duchy uchránili.

Halloween dnes

Děti tento svátek slaví především ve Velké Británii a v Americe. Protože se u nás ve škole učíme angličtinu, oslavili jsme si Halloween po svém. Třeťáci vydlabávali dýni a povídali si o Halloweenu. Čtvrťáci si připravili masky bubáků a pochlubili se ostatním třídám. Šesťáci a sedmáci vyzdobili chodby papírovými strašidly, upíry a čarodějnicemi. Osmáci si vymysleli, nakreslili a anglicky představili vlastní příšery.

[ Autor: Melanie Moravcová | Vydáno dne 31. 10. 2008 | 4022 přečtení | Počet komentářů: 680 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]