Sport

Letos se na Sáňkovačce neběhalo !

Pouze jednou za 21 let !!!

V prosinci 1989 jsme spolu s paní Novotnou a dalšími založili tradici Mikulášských běhů kounickou Sáňkovačkou a dalších 20 let jsme v ní pokračovali, aniž nám to nějaké okolnosti překazily.
A to jsme zažili bahno, lijáky, omrzlici, sníh...!

Až letos !!!
Přípravy probíhaly klasicky. Připravovaly se medaile, sladkosti. Domlouvali se tradiční rozhodčí, na svou práci se připravovali deváťáci, tiskly se propozice, malo- valy se diplomy.
Od pondělka se mělo vyhrabávat listí na trati, místo toho se uklízel sníh ! Do čtvrtka napadla spousta sněhu / kvůli sněhu byl zrušen tradiční přespolní běh Vzpomínka na E. Zátopka v Lysé n/L /, přesto se nám zejména díky osmákům J. Klímovi, M. Brokešovi, D. Noskovi a A. Pančyšynovi během čtvrtka a pátku podařilo trať na úrovni připravit .

Nebyl ale s počasím konec ! V předcházejících 21 ročnících kolísala teplota od - 5 do + 8 stupňů Celsia. A dneska ráno okolo - 17 stupňů !!!!!

V 6 ráno jsme s paní Novotnou rozhodli o zrušení 22. ročníku. V takovém mrazu se rychle běhat nedá, bylo by to o zdraví .
Obvolávali jsme organizátory, do čtvrt na deset jsme čekali na přespolní závodníky /přijeli z Kouřimi a z Českého Brodu / a chtěl bych ocenit tři deváťáky, kteří přišli na stanovený sraz - L. Malíka a J. Šilhu z Kounic a P. Šárku, který přijel dokonce z Prahy !!

Dohodli jsme se na úplném zrušení tohoto ročníku, medaile a odměny získají děti ve škole a v Sokole při následujících sportovních akcích a připravíme se na 23. ročník Mikulášského běhu kounickou Sáńkovačkou v sobotu 3.12. 2011 .

"Dnes ráno zmrzlý" - Jaroslav Urban


[ Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 1 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Jaroslav Urban | Vydáno dne 04. 12. 2010 | 1816 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server