Sport

Lyžařský výcvik 2012 ...

... aneb jak jsme se měli v Černé boudě na Černé hoře


Lyžařský výcvikový kurz Základní školy Kounice se uskutečnil 28. 1. až 4.2.2012. Oproti minulým letům se změnilo místo konání - příjemné útočiště nám poskytl horský hotel Černá bouda na Černé hoře v Krkonoších.

Hotel Černá bouda


Kurzu se tentokrát zúčastnilo pouze 12 žáků sedmé až deváté třídy, 5 instruktorů (za Kounice J. Dobiáš a Š. Bielaková) a milá mladá zdravotnice Veronika. Snad proto na rozdíl od posledního kurzu (kdy roli zdravotníka úspěšně zastával pan učitel Urban) výrazně přibylo ošetřených.
Opět jsme lyžařský týden strávili společně se žáky a učiteli MZŠ Dymokury a ZŠ Libice nad Cidlinou. Navázali jsme mnohá nová přátelství.
V hotelu jsme vždy řádně doplňovali ztracenou energii.

Počasí bylo po celý týden slunečné, i když neskutečně mrazivé. Díky jasné obloze jsme si každý den mohli dopřávat nádherný výhled na sněhem pokrytou Sněžku.Sněhu bylo opravdu dost.

Pochvala patří všem, kteří zvládli náročný celodenní výlet na běžkách. Tentokrát jsme došli až k Bufetu na rozcestí a ušli tak neuvěřitelných 25 km. Při mrazu, který panoval, to byl vskutku parádní výkon. Odměnou nám byly překrásné výhledy z Liščí hory a pohádkové kulisy kolem nás.

Vše, co se naučili, nakonec předvedli žáci v závěrečných závodech ve slalomu a běhu na lyžích.


Jak se s nástrahami náročných tratí vypořádali, se dočtete ve výsledkové listině.


Několik dalších fotografií si můžete prohlédnout zde. .


[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 8 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Šárka Bielaková | Vydáno dne 05. 02. 2012 | 5739 přečtení | Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server