Lyžařský výcvik 2012 ...

... aneb jak jsme se měli v Černé boudě na Černé hoře

Lyžařský výcvikový kurz Základní školy Kounice se uskutečnil 28. 1. až 4.2.2012. Oproti minulým letům se změnilo místo konání - příjemné útočiště nám poskytl horský hotel Černá bouda na Černé hoře v Krkonoších.

Hotel Černá bouda

Kurzu se tentokrát zúčastnilo pouze 12 žáků sedmé až deváté třídy, 5 instruktorů (za Kounice J. Dobiáš a Š. Bielaková) a milá mladá zdravotnice Veronika. Snad proto na rozdíl od posledního kurzu (kdy roli zdravotníka úspěšně zastával pan učitel Urban) výrazně přibylo ošetřených.

Opět jsme lyžařský týden strávili společně se žáky a učiteli MZŠ Dymokury a ZŠ Libice nad Cidlinou. Navázali jsme mnohá nová přátelství.

V hotelu jsme vždy řádně doplňovali ztracenou energii.

Počasí bylo po celý týden slunečné, i když neskutečně mrazivé. Díky jasné obloze jsme si každý den mohli dopřávat nádherný výhled na sněhem pokrytou Sněžku.

Sněhu bylo opravdu dost.

Pochvala patří všem, kteří zvládli náročný celodenní výlet na běžkách. Tentokrát jsme došli až k Bufetu na rozcestí a ušli tak neuvěřitelných 25 km. Při mrazu, který panoval, to byl vskutku parádní výkon. Odměnou nám byly překrásné výhledy z Liščí hory a pohádkové kulisy kolem nás.

Vše, co se naučili, nakonec předvedli žáci v závěrečných závodech ve slalomu a běhu na lyžích.

Jak se s nástrahami náročných tratí vypořádali, se dočtete ve výsledkové listině.

Několik dalších fotografií si můžete prohlédnout zde. .

[ Autor: Šárka Bielaková | Vydáno dne 05. 02. 2012 | 5736 přečtení | Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]