Další

Nastala doba školních výletů

Žáci 1., 2. a 3. třídy na Starých Hradech

V úterý 15. června jsme se vydali na cestu do pohádkového světa, kde dobro vítězí nad zlem chytrostí a rozumem.
Nejprve jsme se vydali do tajemného zámeckého sklepení. Zde našli svůj domov umounění čerti, vodníci, lesní skřítkové a ostatní pohádkové bytosti z příběhů kouzelného dědečka Fábulína. Navštívili jsme i jeho Pohádkovou ouřadovnu. Příběhy dědečka Fábulína si čteme ve škole, protože knihu nám přinesl pan Andersen ( Noc s Andersenem). .
Po dobrém obědě (polévka s drobením, kuřecí řízek, bramborová kaše, zeleninová obloha a limonáda) jsme navštívili prostornou hradní půdu. Zabydlely ji čarodějnice a pravá starohradská strašidla. Nahlédli jsme kouzlobabkám pod pokličku, prohlédli si strašidláckou hospodu i komůrku zámecké kuchařky Josefíny. .
Zbývající čas jsme využili k nákupu suvenýrů a k prohlídce Čarodějné bestyjoly, kde byla zvířátka, havěť a potvůrky čarodějnic. Prvňáčci stačili napsat pohledy domů.
Po sklepení nás provázel čaroděj, na půdě s námi byla čarodějnice a na nádvoří na nás na všechny dohlížel tajemný mnich. Výlet se vydařil a doufám, že se všem líbil.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

[ Autor: Marie Koubková | Vydáno dne 17. 06. 2010 | 2500 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]