Další

Páťáci ještě jednou v Praze

Tentokrát jsme navštívili Josefov

Proč zrovna Josefov? Tato pražská čtvrť skrývá mnoho úžasných židovských památek, které jsou sice hojně navštěvovány zahraničními turisty, zato ty české tady potkáte málokdy. A je to určitě škoda, jak jsme spolu s páťáky zjistili.

Pražské Židovské Město má bohatou a dosti bouřlivou historii. Zároveň se k němu váže mnoho krásných pověstí, z nichž jsme si některé přečetli přímo na tomto magickém místě. Některé jsou známější - třeba ta o Golemovi, jiné jsou známé méně (např. O nejstarší pražské synagoze nebo O chudém Pinkasovi), všechny ale mají své kouzlo.

Během návštěvy Staronové synagogy, Starého židovského hřbitova a Pinkasovy synagogy, jejíž zdi jsou popsány jmény téměř 78 000 českých Židů, kteří se stali oběťmi holokaustu za 2. světové války, páťáci vyplnili pracovní listy.

To už všem notně vyhládlo, proto jsme se rychle přemístili blíže k Masarykovu nádraží na "malý rychlý oběd". Cestou jsme se ještě zastavili u Španělské synagogy a pomníku Franze Kafky ležícího v jejím těsném sousedství, kde jsme se společně vyfotili. A pak už jen cesta domů.

Závěrem bych ráda pochválila celou třídu za opravdu slušné chování a chuť poznávat nové!


[ Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Šárka Bielaková | Vydáno dne 19. 06. 2016 | 1085 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server