Kultura

Páťáci vyrazili za kulturou

V pátek jsme prožili zábavné a trochu strašidelné dopoledne v Divadle v Dlouhé...

Kdo by neznal Erbenovu Kytici? Ač se jedná o více než 150 let staré dílo, stále je velmi populární, především díky známému filmovému zpracování. Tentokrát jsme s páťáky zhlédli dramatizaci v podání brněnského Divadla Radost.

A nutno říci, že představení to bylo povedené, se zajímavým hudebním doprovodem a výbornými hereckými výkony. Známé strašidelné až hororové příběhy (Kytice, Vrba, Vodník, Zlatý kolovrat a Svatební košile) před námi doslova ožily.

Po představení na nás ještě čekala výtvarná soutěž. Naše třída spolu s mnoha dalšími kreslila plakát právě k představení Kytice. Za odměnu jsme si mohli odnést pastelky a fixy, které nám poskytl sponzor akce firma Stabilo. Myslím, že se dětem dílo moc povedlo, o čemž se přesvědčí i návštěvníci Divadla v Dlouhé. Všechny práce zde budou v příštích dnech vystaveny. A jak soutěž skončila? To ještě nevíme, ale ať už to dopadne jakkoliv, určitě se nemáme za co stydět. Přesvědčte se sami!


[ Akt. známka: 3,25 / Počet hlasů: 4 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Šárka Bielaková | Vydáno dne 02. 06. 2013 | 3563 přečtení | Počet komentářů: 1059 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server