Další

Perníkový den v V. třídě

Od historie pernikářství k pečení perníku

Středeční den byl v V. třídě plný perníku. V českém jazyce jsme si přečetli text o historii pernikářství a seznámili jsme se s kořením, které se přidávalo do perníkového těsta - hřebíček, anýz, koriandr, vanilka, skořice, badyán. V matematice jsme nejprve spočítali, kolik je třeba nakoupit surovin, aby bylo dost pro všechny 4 skupiny, a pak také každý musel odhadnout, kolik asi takový nákup bude stát. Odhady byly pestré, ale většina z nich nebyla daleko od skutečné ceny. Nakonec už zbývalo jen vyrazit do obchodu, kde tři vylosovaní nakoupili vše potřebné, a mohli jsme se pustit do pečení. Vše nám šlo pěkně od ruky. A i když v jednom těstě bylo více mléka, než udával recept, a ve druhém chyběl olej, nakonec všechny perníky dopadly dobře a ve čtvrtek jsme měli výbornou svačinu. Moc mě potěšilo, že děti dostaly prostor i doma v kuchyni a že si někteří mohli vyzkoušet své kuchařské umění i doma.

Více fotografií:zde


[ Akt. známka: 1,25 / Počet hlasů: 4 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 06. 11. 2010 | 1644 přečtení | Počet komentářů: 206 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server