Plavecký výcvik v Čelákovicích

Jak se nám plave v Čelákovicích ...

Plavu, plaveš, plaveme

Od 4. dubna do 20. června 2008 probíhá plavecký výcvik žáků naší školy, kterého se každoročně účastní žáci druhých až čtvrtých tříd.

Až do loňského roku jsme navštěvovali nymburský bazén, ale vzhledem ke stále se zvyšujícícm nákladům na dopravu jsme se vloni rozhodli pro změnu. Volba padla na nedaleký bazén v Čelákovicích a už po prvních lekcích bylo zřejmé, že to byl krok správným směrem.

Lekce plavání probíhají ke všeobecné spokojenosti dětí i učitelů - prostředí je mnohem příjemnější, všude vládne pořádek a čistota, přístup plaveckých instruktorů k dětem je profesionální.

Žáci jsou rozděleni podle výkonnosti do 3 družstev. Zatímco neplavci odbourávají strach z vody a učí se prvním tempům, plavci zdokonalují plavecké styly, které již znají a učí se nové. K výuce patří i nácvik skoků a pádů do vody, potápění se pro různé předměty apod.

Kromě výuky základních plaveckých dovedností mají žáci prostor i na "vyřádění" ( k dispozici jsou jim různé míče a četné plavecké pomůcky).

[ Autor: Šárka Bielaková | Vydáno dne 26. 05. 2008 | 3628 přečtení | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]