Další

Podzimní Praha

Královská cesta v rukavicích

Kdo si ve středu ráno přibalil do batohu čepici, šálu a rukavice, dobře udělal. Alespoň v případě páťáků, kteří to ráno vyrazili na výlet za pražskými památkami. Počasí bylo opravdu podzimní. Pracovní listy jsme u Orloje uklidili do batohů, protože nám mrzly prsty. Ale i když jsme během dopoledne nezahlédli ani jediný sluneční paprsek a pražské věže se halily do mlhavého závoje, myslím, že jsme si všichni výlet docela užili. Vydali jsme po stopách našich králů od Prašné brány na Karlův most, od 15. století tudy vedla královská korunovační cesta. Hlavními body exkurze byly: Prašná brána, Staroměstské náměstí, Karlův most a Václavské náměstí. Děti by určitě dodaly ještě pátý bod - McDonald's, kde jsme se po třech hodinách konečně ohřáli. Na jaře nás čeká pokračování této cesty od Karlova mostu na Hradčany.

Více fotografií:zde


[ Akt. známka: 3,50 / Počet hlasů: 2 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 12. 11. 2010 | 4267 přečtení | Počet komentářů: 892 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server