Další

Procházka jarní Prahou

Devátá třída vyrazila oprášit vědomosti o pražských památkách

Ve čtvrtek 22.3. nás čekal druhý den bez elektřiny, a tak jsme vyrazili na procházku jarní Prahou. Nebylo úplně nejtepleji, ale už alespoň nemrzlo. Cestu jsme začali na Vyšehradě, tam jsme zavzpomínali na příběhy z pověstí. Prošli jsme Vyšehradský hřbitov, kde odpočívají významné české osobnosti, a pak se děti rozhodly, komu chtějí zapálit svíčku. Vybraly například Josefa Bicana, Karla Čapka, Vlastu Buriana, Radoslava Brzobohatého nebo Boženu Němcovou. Celou cestu s námi byli i průvodci. Sami žáci si ve skupinkách připravili informace o vybraných místech. Připomněli jsme si tak ještě i historii památek Staroměstského náměstí a náměstí Republiky. Čtyři hodiny nám na vše, co jsme si naplánovali, ani nestačily. Trasu jsme museli trochu zkrátit, takže na Karlův most a do Klementina už musí každý sám.


[ Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 24. 03. 2016 | 1090 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server