Jídelna, svačiny

Program "Ovoce do škol"

Projekt EU a ČR pro žáky 1. - 5. tříd

OVOCE DO ŠKOL

Naše škola se zapojila do programu EU a podepsala k 1. 3. 2010 smlouvu o dodávkách ovoce a zeleniny se společností Laktea .
Nárok na dotované ovoce a zeleninu mají zcela ZDARMA všichni žáci 1. – 5. tříd, a to díky novému projektu Evropské unie a České republiky "OVOCE DO ŠKOL". Ovoce a zelenina bude určena přímo ke konzumaci ve škole 1 – 2x týdně.

Cílem tohoto projektu je mj. zvýšit oblibu produktů z ovoce, zeleniny a banánů, přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí, zlepšit zdravotního stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

Prostředky na tento projekt poskytla Evropská unie 73% a Česká republika 27%.

Podpora je poskytována na:

• čerstvé ovoce a zeleninu
  • balené čerstvé ovoce a zeleninu (např. upravené krájením nebo strouháním)
  • balené ovocné a zeleninové šťávy pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky, sladidla a konzervanty

S přihlédnutím k výživovému doporučení Ministerstva zdravotnictví pro obyvatele ČR, se upřednostňují: jablka, hrušky, švestky, kedlubny, karotka, okurky salátové, ředkvičky, hrachové lusky a listové saláty.

První ovoce do školy dorazí hned po jarních prázdninách.

Více informací na: www.ovocedoskol.eu

• Jak hodnotíte úroveň vaření ve školní jídelně?

Výborné, chutné! (Počet hlasů: 19)
    (21.11 %)

Většinou dobré. (Počet hlasů: 12)
    (13.33 %)