Projekt sportovní haly

Očima žáků IX. třídy

Žáci deváté třídy měli v rámci předmětu pracovní činnosti za úkol seznámit se s projektem nové sportovní haly, která právě vyrůstá ve školním areálu. Zde jsou jejich poznatky a postřehy:

Situace a zaměření
Po prozkoumání stavebního plánu celkového pozemku ZŠ Kounice se zjistilo, že se počet staveb na jejím pozemku rozšiřuje. Jedná se o novou Mulitifunkční sportovní halu (dále jen halu), oplocené hřiště na různé sporty (dále jen hřiště) a prodloužení příjezdové cesty ke kuchyni (dále jen cesta). Na tyto stavby byla získána dotace.
HALA: Hala je stavěna jako dodatkové sportovní zařízení k ZŠ Kounice. Vstup do ní bude možný zevnitř ZŠ a to přes šatny. Hala je plánována jako dvoupatrová (uvidíme vystačí-li peníze), obsahující šatny, sociální zařízení, tribunu, sklad sportovních potřeb, a mnohé další. Zastavěná plocha má výměru 1153 metrů čtverečních.
HŘIŠTĚ: Hřiště má rozměry 18x36 metrů. Výměra bude tedy 648 metrů čtverečních. Buduje se jako náhrada za hřiště na jehož místě nyní roste nová hala.
CESTA: Současnou cestu k parkovišti a kuchyni čeká prodloužení. Parkoviště bude zrušeno. Cesta bude pokračovat dále za halu a bude se rozdvojovat. Pravá odbočka bude slepá a bude sloužit k otočení vozidel vezoucí proviant do kuchyně. Levá bude pokračovat až ke dveřím kuchyně.
Jaroslav Hejný a Petr Batelka

První nadzemní patro
Stavba stále roste a přijíždějí nové stroje.
V nové hale bude celkem 22 mísností, které bude moci využívat i veřejnost. Rozměry: délka haly 35 m, šíře 22.325 m výška 10.5 m, plocha 959.98 m2. Z toho tam budou 4 šatny, 2 umývárny, 3 x WC, 1 vstupní hala, 1 recepce, 1 rozhočí a ošetřovna, 1 uklidová komora, sklad zahradního nářadí, nářaďovna, nečistá chodba, chodba čistá, sportovní hala kde budou tato hřiště: Košíková, odbíjená, nohejbal (1x centrální nebo 2x příčná tréninková hřiště), tenis, házená, sálová kopaná, floorbal (tréninky), badminton, streetball (2x příčné hřiště), aerobik, power jóga, strečink, cvičení rodičů s dětmi.
Multifunkční hala bude provozována jako hala míčové a kolektivní sporty a pohybovou rekreaci.
Dokončení se plánuje v průběhu října.
Michal Kalina a Martin Šimon

Druhé nadzemní patro
Nyní vás seznámíme se stavbou kounické haly. Po prohlídce 2. nadzemniho patra na plánech vás nyní s nim seznámime. Větší část 2. patra se spojuje s 1. patrem kvůli sportovní ploše. Po tom, co vyjdete schodiště, se ocitnete v chodbě (47 m2), po levé ruce máte vchod do skladu sportovních potřeb (10 m2). Pokud se však dáte doprava, vejdete do místnosti kde se vyskytuje mnoho užitkových místností. Najdete zde toalety (7,5 m2), které jsou velmi dobře vybaveny. Dále tu najdeme kotelnu a strojovnu (21 m2). Projdete-li chodbou dostanete se do víceúčelové místnosti (67 m2) , kde se v zadním rohu nachází vchod do 2. skladu sportovních potřeb (6,5 m2). Pokud se vrátíte do chodby a projdete kolem toalet, dostanete se na tribunu (48 m2), která je pro 60 diváků a můžete zde sledovat události či zápasy na sportovním hřišti. Vedle tribuny najdete úklidovou komoru (4,5 m2). Tímto jsme vás provedli 2. patrem multifunkční haly Základní školy Kounice. Doufáme, že se přijdete podívat na slavnostní otevření haly, která se dokončí během října 2015.
Alex Gajdasz a Matěj Veselý

[ Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Jindřich Domín | Vydáno dne 07. 05. 2015 | 2956 přečtení | Počet komentářů: 20 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]