Další

Putování českými pověstmi

Hodiny čtení ve IV. třídě

Celý školní rok nás hodinami čtení provází kniha Pověsti české a moravské od A. Ježkové. Jdeme krok za krokem jednotlivými příběhy a poznáváme historii českých zemí, tak jak je o ní vyprávěno od příběhu praotce Čecha. Ke každé pověsti si vytváříme pracovní list, zaměřený na různé druhy práce s literárním textem. Na konci školního roku si pak každý odnese domů svou knihu pověstí.
Děti se tímto způsobem učí vnímat nejen hlavní děj příběhu, ale berou text jako zdroj informací, které je potřeba umět najít, pojmenovat, uspořádat. Pracujeme také s jazykovou stránkou pověstí, s básnickými obraty, s cizími slovy, s archaismy... Dobře se dají texty použít i pro slohovou průpravu, např. charakteristika postav, popis prostředí, a spojujeme i s hodinami vlastivědy a výtvarné výchovy. Už se těším na letošní knížky. Určitě budou moc hezké. Nahlédněte do nich i vy.

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 12. 04. 2010 | 1898 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]