Další

Putování českými pověstmi

Hodiny čtení ve IV. třídě

Celý školní rok nás hodinami čtení provází kniha Pověsti české a moravské od A. Ježkové. Jdeme krok za krokem jednotlivými příběhy a poznáváme historii českých zemí, tak jak je o ní vyprávěno od příběhu praotce Čecha. Ke každé pověsti si vytváříme pracovní list, zaměřený na různé druhy práce s literárním textem. Na konci školního roku si pak každý odnese domů svou knihu pověstí.
Děti se tímto způsobem učí vnímat nejen hlavní děj příběhu, ale berou text jako zdroj informací, které je potřeba umět najít, pojmenovat, uspořádat. Pracujeme také s jazykovou stránkou pověstí, s básnickými obraty, s cizími slovy, s archaismy... Dobře se dají texty použít i pro slohovou průpravu, např. charakteristika postav, popis prostředí, a spojujeme i s hodinami vlastivědy a výtvarné výchovy. Už se těším na letošní knížky. Určitě budou moc hezké. Nahlédněte do nich i vy.


[ Akt. známka: 1,50 / Počet hlasů: 2 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Dagmar Sedláková | Vydáno dne 12. 04. 2010 | 1570 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server