Kounice a okolí

Putování za vodnickým pokladem

Prvňáci a druháci putovali za vodnickým pokladem.

Věděli jste, že v Kounickém potoce žije vodník? Dnes prvňákům a druhákům za tři uhodnuté hádanky věnoval mapu, která je dovedla až k vodnickému pokladu. Cestou měly děti za úkol najít boty, které vodník na svých toulkách po rybnících v okolí Kounic ztratil. Podařilo se jim to - dokonce v každé nalezené botě čekal na děti nějaký úkol. První botu našli kluci a holky na rybníku Slatina, kde museli složit obrázek s vodnickým vzkazem. Ten nás nasměroval k rybníku Cihelna. U Cihelny jsme objevili druhou botu, která ukrývala staré kounické pověsti. Na místě děti vyrobily z přírodnin malé vodníčky, posvačily bábovku a perník, který jim k rybníku přinesla jedna z maminek, a pustily se do hledání pokladu. Věřte nebo ne, podařilo se jim to. Našly plný hrnec zlatých dukátů. Nalezené boty jsme předali spokojenému vodníkovi, který na nás u školy čekal. Jak putování za vodnickým pokladem vypadalo se můžete podívat. FOTOGRAFIE.

[ Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 5 ] 1 2 3 4 5

[ Autor: Vendula Dovole | Vydáno dne 13. 06. 2013 | 2667 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek ]
Vyhledat
Facebook
Pro čtenáře
Spolužáci
Najdi svou třídu

 Dnes má svátek:

Statistiky webu
Přístupy od 13.12.2009
free counters
Ocenění
Ocenění společnosti Scio
Starší foto

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server